W niedzielę 7 września 2018 roku rodziny Domowego Kościoła z Rejonu Dublin wspólnie z Rejonem Belfast przeżywały Dzień Wspólnoty. Dzięki gościnności Ojców Werbistów mogliśmy już po raz kolejny spotkać się na terenie werbistowskiego domu w Maynooth.
Dzień Wspólnoty zgromadził 24 rodziny, z których 7 przyjechało z Irlandii Północnej.

Spotkanie rozpoczęło się od zawiązania wspólnoty oraz podsumowania okresu wakacyjnego, w którym działo się wiele w związku z pielgrzymka Ojca Sw. Franciszka na Światowe Dni Rodzin. Wiele rodzin z Domowego Kościoła zaangażowało się aktywnie nie tylko w uczestnictwo w ŚDR ale i otworzyło swe serca, mieszkania i przestrzeń swego czasu, aby posługiwać pielgrzymującym rodzinom.
Cieszymy się, że ubiegłoroczne przypomnienie wezwania do "posiadania siebie w dawaniu siebie" znalazło tak szeroki odzew w sercach naszej wspólnoty.
Wybrana przed wakacjami para rejonowa: Kasia i Karol Kowalczykowie przedstawili wspólnocie nowego Moderatora Rejonowego o. Bartłomieja Parysa oraz pary łącznikowe: Renatę i Grzegorza Boksa oraz Agatę i Radka Kumorek. Bedą oni wspomagać parę rejonową w posłudze na rzecz całej wspólnoty.

Kolejnym punktem spotkania była "godzina świadectw". Pan Bóg obdarzył nasza wspólnotę łaską pragnienia uczestnictwa w rekolekcjach i pobłogosławił kilkanascie rodzin możliwością uczestnictwa w nich. Kilka z nich podzieliło się radością płynącą z uczestnictwa oraz dobrem, którego doświadczyli jako małżeństwo i rodzina. Większość par, które były na rekolekcjach Domowego Kościoła, przyjęła zaproszenie do dzieła Krucjaty Wyzwolenia Człowieka i ten dar wybrzmiał bardzo mocno w świadectwach.

Tematem konferencji O. Bartłomieja a także pracy w grupach było "Powołanie". Przyglądaliśmy się naszemu powołaniu w rożnych aspektach: zarówno jako wezwania Bożego, wezwania do świętości, powołania jako drogi życiowej i do konkretnych zadań w życiu, wspólnocie. Zastanawialiśmy się co pomaga i przeszkadza nam w odkrywaniu i podążaniu drogą naszego powołania. W drugiej części pracy w grupach dzieliliśmy się tym, co nas poruszyło w czasie " Godziny świadectw". Spotkanie w grupach było dla nas bardzo owocnym czasem. Z głowami pełnymi nowych spojrzeń, a niejednokrotnie z poruszeniem w sercu spotkaliśmy się całą wspólnotą na Namiocie spotkania i Eucharystii. 

Po zakończeniu mszy świętej przeżywaliśmy piękny moment przyjęcia zobowiązań przez Krąg Św. Faustyny, a także rozesłania animatorów oraz par odpowiedzialnych na bieżący rok pracy. Modliliśmy się gorąco w ich intencji, o wszelkie potrzebne im łaski na drodze ich powołania.

Dzień zakończyliśmy w radosnej atmosferze wspólnej agapy. Już w rozmowach w kuluarach usłyszeć można było świadectwa jak ważny był to dla nas czas. W sercach zrodziły się pragnienia, padały słowa wsparcia, dzieliliśmy się radością bycia we wspólnocie. Dziękujemy Panu Bogu oraz odpowiedzialnym za możliwość przeżywania tego czasu razem z rejonem Belfast. Po raz kolejny przekonaliśmy się, że wysiłek włożony w wybranie się na Dzień Wspólnoty i czas przeznaczony na uczestnictwo owocuje stukrotnie, a Pan przychodzi z łaską tam gdzie potrzebujemy, a nawet tam gdzie się nie spodziewamy. Chwała Panu!


Agata Kumorek

 

Fotorelacja poniżej (kliknij, aby zobaczyć na pełnym ekranie):

Ostatnio dodane